Pirzdaustra

................................. Przedświt Jaćwieży ... Forum propagacji wszystkiego co Jaćwieskie, Pruskie, Bałtyjskie ..................................... *** kontakt: pirzdaustra@wp.pl ***

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2012-09-23 08:16:24

Dagis

Administrator

Punktów :   28 

Dzień Jedności Bałtów 22 września 2012

Byłem, ale zdjęć żadnych nie mam.

Impreza króciutka(trwała 1h) ale ciekawa. Były osoby z Łotwy które pokazywały obrzędy pogańskie, a stojący obok starzec tłumaczył co mówi i robi kapłanka na język polski.

Później z okazji rocznicy zwycięstwa sprzymierzonych wojsk łotewsko-litewskich nad zakonem kawalerów mieczowych wzniesienie flagi Łotwy i Litwy. Było też podniesienie flagi Pruskiej i przy okazji pierwszy raz usłyszałem hymn pruski.

Po wszystkim nastąpił podział na grupy i wyjazd z ogniem na wyznaczone góry.

Nie miałem czasu ani zrobić zdjęć, ani z nikim pogadać, bo:

Przy obrzędach stałem obok ołtarza i pozowałem do zdjęć

Podczas wznoszenia flag stałem na tzw. „warcie” przy fladze Łotwy i ją wciągałem na maszt.
(przy fladze pruskiej stała ekipa Prusów z Pomorza – też przebrana)

Jako przedstawiciel grupy mającej zawieść ogień na górę zamkową  miałem trochę „pietra”, na szczęście sporo osób chciało jechać(odpadł problem z wiezieniem ognia i prowadzeniem jednocześnie) na Szurpiły i w sumie pojechaliśmy na trzy samochody. Na szczycie było symboliczne godzinne(powinno być całą noc) czuwanie przy ogniu, wtedy dopiero na spokojnie udało mi się porozmawiać z paroma osobami po czym wszyscy pojechali na dalszą cześć imprezy do Puńska, a ja zostałem na górze…

Offline

 

#2 2012-09-23 10:40:23

Albynus

As asma Atvingai

Punktów :   24 

Re: Dzień Jedności Bałtów 22 września 2012

Gratulacje, zazdroszczę Ci, przepraszam że zostawiłem Cię samego, niestety mój misternie układany plan aby pojechać "mimo wszystko" chociażby na godzinke rozpierdzielił sie w końcu jak domek z kart. Nie zamierzam więcej starać się na siłę robic coś na pół gwizdka, tylko albo walić na cały dzień albo wogle nie zawracać sobie głowy. Zawaliłem na całej linii, przeze mnie nie pojechała też reszta chłopaków ...

Cytując pewnego amatora kaszy mogę tylko napisać: "teraz wiem co zrobiłem źle, następnym razem postaram się tych błędów uniknąć aby więcej nic takiego się nie powtórzyło" 


PS: a zdjęcia napewno gdzieś wydłubię z sieci ...


Shi nūsun būsna ast prajeivingiska kaigi asenes vupjai ...
http://i45.tinypic.com/2ex233p.jpg

Offline

 

#3 2012-09-23 17:56:39

 Kezid

Kunigas Klawiatury

Punktów :   

Re: Dzień Jedności Bałtów 22 września 2012

Niema co płakać aczkolwiek było naprawdę blisko. Już nawet pociłem się w stroju

Offline

 

#4 2012-09-24 07:15:25

 Darius

Ponury Brodacz

Punktów :   11 

Re: Dzień Jedności Bałtów 22 września 2012

Niestety to moja wina i posypuje głowę popiołem.
Też byłem natawiony na wyjechanie ( ciuszki gotowe do włożenia), ale siła wyższa - Ursulia rzyczała jak wściekła ( znowu Aga się czegoś na wcinała), obok płacząca i wykończona ciągłym płaczem małej Aga. Nie mogłem tak sobie pojechać.

Offline

 

#5 2012-09-25 11:23:18

Albynus

As asma Atvingai

Punktów :   24 

Re: Dzień Jedności Bałtów 22 września 2012


Shi nūsun būsna ast prajeivingiska kaigi asenes vupjai ...
http://i45.tinypic.com/2ex233p.jpg

Offline

 

#6 2012-09-25 20:23:36

Dagis

Administrator

Punktów :   28 

Re: Dzień Jedności Bałtów 22 września 2012

szybki jesteś

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
RĂŠsidence Tropicale Casa del Nook