Pirzdaustra

................................. Przedświt Jaćwieży ... Forum propagacji wszystkiego co Jaćwieskie, Pruskie, Bałtyjskie ..................................... *** kontakt: pirzdaustra@wp.pl ***


#1 2010-07-11 19:41:27

Tomkol

Kunigas Klawiatury

Punktów :   

Odlewanie ozdób

Witam będząc ostatnio na zakupach w lidlu , dostrzegłem (mym bystrym okiem ) drut miedziany , za 27 zl kupiłem kg , nie wiem czy to dużo czy nie lecz kupiłem to z myślą o tym aby zrobić z tego ozdoby , może jakoś się zorganizujemy i coś w tej sprawie zadziałamy ?

Offline

 

#2 2010-07-11 19:58:48

Albynus

As asma Atvingai

Punktów :   24 

Re: Odlewanie ozdób

jak najbardziej się możemy zorganizować, tylko te terminy, terminy, terminy ....

ten tydzień nie wyda, bo nie mamy chwili wolnego czasu do wyprawy, wzmożona praca na 200% normy ...

Myślę że trzeba pomyśleć o realnym terminie, a nie ma co obiecywać że : "tak pewnie, jutro wytapiamy" czyli pomówmy o przyszłym tygodniu, u mnie w robocie będzie trochę luźniej, skończę 2tygodniowy maraton bez dni wolnych i coś będzie mozna pomyśleć. Miech jest , formy, miedź, cyna, węgiel, tygle są, jedyne, czego nam brakuje to piec, niestety nie dam rady go zrobić na balkonie czy w korytarzu Konrad musi się zmobilizować i przywieźć do Filipowa glinę a w godzinę postawie piec który będzie nam służył przez kilka lat. No i musi to być zrobione w przyszłym tygodniu, bo nigdy z tym nie ruszymy ...

PS: Tomkol, na Twoim miejscu mocniej bym Rudego naciskał, mu też zależy na szybkim wytopie sztyleciku/zatyczki do kaletki ... chłopaki wszystko w waszych rękach, jestem do waszej dyspozycji, podajecie termin, ja przywożę miech, formy i walimy


Shi nūsun būsna ast prajeivingiska kaigi asenes vupjai ...
http://i45.tinypic.com/2ex233p.jpg

Offline

 

#3 2010-07-28 22:14:31

Tomkol

Kunigas Klawiatury

Punktów :   

Re: Odlewanie ozdób

Dagis czy wygrzales sie juz na saunie ;P i czy jestes gotowy na odlewanie ozdob , to dawaj znac , Albynus jakie masz formy ? ja czekam z kg miedzi:)

Offline

 

#4 2010-07-28 22:19:17

Tomkol

Kunigas Klawiatury

Punktów :   

Re: Odlewanie ozdób

sorry ponioslo mnie hehe

Offline

 

#5 2010-07-29 09:11:37

Dagis

Administrator

Punktów :   28 

Re: Odlewanie ozdób

Buahaha, Albynusa nie ma. Ja wygrzany w sobotę, albo niedziele przywiozę gliny i się umówimy.

Offline

 

#6 2011-05-25 17:52:05

Arvydas

Wiarus Pióra

Punktów :   

Re: Odlewanie ozdób

Zastanawiam się czy nie lepiej byloby wykożystać gips zamiast gliny. W sumie to bedzie odlewanie aniżeli wypalanie, nie powinno sie pokruszyć.

Offline

 

#7 2011-05-25 18:24:51

Albynus

As asma Atvingai

Punktów :   24 

Re: Odlewanie ozdób

Arvydas napisał:

Zastanawiam się czy nie lepiej byloby wykożystać gips zamiast gliny. W sumie to bedzie odlewanie aniżeli wypalanie, nie powinno sie pokruszyć.

gips jubilerski jak najbardziej, ale cena zabija a zwykły gips bez szans, to nie cyna ani srebro, w 1300 stopniach glina kaolinowa strzela jak petarda ... zanim formę sie odleje trzeba ja wypalic do czerwoności,  inaczej lejąc ciekły brąz w chłodniejszą forme można skończyć w szpitalu ...


Shi nūsun būsna ast prajeivingiska kaigi asenes vupjai ...
http://i45.tinypic.com/2ex233p.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
VILLA DEL SOLE Alberghi Federazione Russa